Robinson R-22 Beta

Robinson R-22 Beta

Ponúkame Vám lety, práce a služby s vrtuľníkom Robinson R22 Beta. Robinson R22 Beta je rýchly a obratný nebeský sprievodca. Férový hráč a neodolateľný gentleman. Je to útulný a flexibilný vrtuľník, ktorý sľubuje intenzívny a neopakovateľný zážitok z letu. Výborne sa hodí na letecký výcvik. Odporúčame ho aj na vyhliadkové lety pre individuálne osoby. Robinson R22 je vzhľadom na svoju nenáročnosť vhodný na kratšie vyhliadkové lety pre menšie skupiny. Kapacita vrtuľníka je 1 pilot a 1 pasažier. Vrtuľník zvládne v prípade potreby v priebehu niekoľkých hodín odlietať aj skupinky do 30 osôb (za predpokladu letu 5-10 minút na osobu). Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť krátku videoprezentáciu na stránke Dotkni sa nebies - video.

Základné charakteristiky vrtuľníka

Posádka: pilot + 1 cestujúci
Dĺžka: 28 ft 8 in (8.7 m)
Priemer rotora: 25 ft 4 in (7.7 m)
Hlavný rotor: ľavotočivý s priemerom 6,67 m, dvojlistový
Chvostový rotor: tlačný, dvojlistový
Výška: 8 ft 11 in (2.7 m)
Disková plocha: 497 ft? (46.2 m?)
Prázdna hmotnosť: 796 lb (389 kg)
Plná hmotnosť: 920 lb (417 kg)
Maximálna vzletová hmotnosť: 1,370 lb (635 kg)
Motor: 1× Lycoming O-320-A2B or -A2C flat 4 piston engine, 124 hp (93 kW)
Objem hlavnej nádrže: 19.8 US gallons (75 litrov)
Užitočný objem hlavnej nádrže: 19.2 US gallons (73 litrov)
Spotreba: 27-33 l/hod, AVGAS 100

Výkony vrtuľníka

Maximálna rýchlosť: 117 mph, 189 km/h, 102 kts
Rýchlosť letu: 99 mph, 160 km/h, 86 kts
Dolet: 240 mi (386 km)
Servisný strop: 14,000 ft (4,267 m)
Rýchlosť stúpania: 1,200 ft/min (6.1 m/s)
Výkon: 0.095 hp/lb (0.147 kW/kg)

Detailné informácie o vrtuľníkoch R22

Podrobné informácie o vrtuľníku Robinson R22 nájdete na stránke Robinson R22 - Robinson.Helikoptery.sk.

Letecký výcvik na malú helikoptéru

Financovanie leteckého kurzu umožňujú aj slovenské banky rôznymi typmi úverov. Informácie o financovaní leteckého výcviku nájdete v článku na portáli Vrtuľníky.sk Možnosti financovania leteckého kurzu. Pred započatím kurzu Vám odporúčame najprv absolvovať teoretickú prípravu v rozsahu cca 80 hodín. Navrhujeme Vám využiť možnosť teoretickej prípravy v našej partnerskej organizácii. Dostanete potvrdenie o absolvovaní školy. Máte tiež možnosť teoretickej prípravy samoštúdiom napríklad na stránke Letecká škola on-line. Potom absolvujete kontrolný test u nás ohľadom teórie. Následne môžete nastúpiť praktický výcvik. Oficiálne kúšky z teórie sa robia individuálne na Leteckom úrade SR. Cvičné letecké testy nájdete na stránke Testy.Helikoptery.sk. Podrobné informácie o malých vrtuľníkoch nájdete na stránke Malé vrtuľníky: Pohodlné cestovanie nebom.

Služby Flight Service na vrtuľníku Robinson R22 Beta

Máte záujem o vyhliadkový let?

Podrobné informácie o vyhliadkových letoch nájdete na stránke Vyhliadkové lety. V prípade Vášho bližšieho záujmu o vyhliadkový let prosím vyplňte nezáväzný formulár na stránke Vyhliadkové lety - formulár.

Máte záujem o letecký výcvik?

Podrobné informácie o výcviku nájdete na stránke Letecká škola. V prípade Vášho bližšieho záujmu o letecký výcvik prosím vyplňte nezáväzný formulár na stránke Letecká škola - formulár.

Máte záujem o letecké práce?

Podrobné informácie o leteckých prácach nájdete na stránke Letecké práce. V prípade Vášho bližšieho záujmu o letecké práce prosím vyplňte nezáväzný formulár na stránke Letecké práce - formulár.

Chcete si kúpiť vrtuľník?

Podrobné informácie o nákupe a predaji vrtuľníkov nájdete na stránke Nákup a predaj vrtuľníkov. V prípade Vášho bližšieho záujmu o letecké práce prosím vyplňte predbežný dotazník na stránke Nákup a predaj vrtuľníkov - Predbežný dotazník.